Mercer: Dünyada konut kiralarının en çok arttığı iki kent İstanbul ve Ankara

İstanbul, 20 Haziran (Hibya) - Uluslararası danışmanlık kuruluşu Mercer'in (Mercer Human Resource Consulting) yaptığı araştırmanın sonuçları, dünyada 2023-2024 arasında konut kiralarının en çok yükseldiği iki kentin İstanbul ve Ankara olduğunu gösterdi.

XAUUSD analizi

Haftaya 2332 dolar seviyelerinde başlayan ons altın, haftanın dördüncü işlem gününe 2327 dolar seviyelerinde başlasa da, günün ilerleyen saatlerinde bir miktar yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi.

Brent analizi

Haftanın dördüncü işlem gününe başlarken piyasaların gündemi ABD kanadından gelecek olan ham petrol stoklarında olacak.

EURUSD analizi

Hafta içerisinde piyasalar Euro bölgesinden gelen enflasyon verisini takip etmişti. Eurostat’ın açıklamasına göre Mayıs’ta Euro bölgesinde yıllık enflasyon yüzde 2.6 seviyesine yükseldi.

Piyasa analizi

BIST100 Endeksi Cuma gününü %0,76 yükseliş ile 10.471 puandan geçmişte tamamlanmış kısa vade fincan-kulp formasyonunun teorik yarı hedefi 10.431 seviyesinin üzerinde kapattı.

Asya piyasaları ve Avrupa piyasalarından son durum

Bu hafta karışık bir seyir izleyen Asya hisse senedi piyasaları bu sabah satıcılı seyretmektedir. Japonya Nikkei225 Endeksi %0,34 ve Topix Endeksi %0,56 düşüş gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı, şehit Özen’i andı

Dışişleri Bakanlığı, Ermeni terör örgütü tarafından şehit edilen Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği Çalışma Müşaviri Vekili Erdoğan Özen’in vefat yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Forex analizi

Yurt içi piyasalar bayram tatili sonrası bugün işlem görmeye başlayacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in cuma gününe kadar Londra’da yatırımcı toplantılarına katılacağına ilişkin haber akışları takip edilecek.

Sabah stratejisi

Yurtiçi piyasaların Kurban Bayramı nedeniyle kapalı olduğu ilk üç işlem gününde, Borsa açılışında sert hareketlere neden olabilecek önemli bir olay gerçekleşmedi.

Piyasalara bakış

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.83 yükseliş ile 11,413 seviyesinden günü tamamladı.