news-details

Başkan Büyükkılıç, ulaşım projelerini açıkladı

Bu alanda bilimsel çalışmaları çok önemsediklerini, vatandaşların görüşlerini de dinleyerek yol aldıklarını ifade eden Büyükkılıç, 5 kavşağı içine alan Kartal Kavşağı’nın yeni hizmet döneminde hızla hayata geçirileceğini söyledi.

“Erkilet Tramvay Hattı ile şehri demir ağlarla örüyoruz”

Havalimanı bağlantılı, 16 kilometre uzunluğunda Erkilet Tramvay Hattı Projesi’ni de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sunduklarını belirten Büyükkılıç, “Erkilet Bulvarı, Kayseri Havalimanı noktalarından 4,5 kilometrelik yer altı tüneli ile Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesi’ne, oradan da uzanacak Hulusi Akar Bulvarı üzerinden Talas Mevlana Raylı Sistem Hattı’na kavuşacak. Diğer tramvay hatlarımızın ardından Erkilet Tramvay Hattı ile şehri demir ağlarla örüyoruz” dedi.

DSİ Katlı Kavşağı Projesi

Talas Bulvarı’na 2 farklı katlı kavşak yapılacağı müjdesini veren Büyükkılıç, DSİ Katlı Kavşağı’nı da önemli bir proje olarak nitelendirerek, trafik yoğunluğunu azaltacak olan projenin de şehre kazandırılacağını söyledi.

Yeni yollar yapılıyor ve gece seferleri başlıyor

Büyükkılıç, inşa edecekleri 1,5 kilometrelik 30 metre genişliğindeki Havalimanı-Erkilet Bulvarı bağlantısı ile Erkilet'teki vatandaşların havalimanına direkt ulaşım sağlayacağını anlattı.

Tren yaya geçitleri konusunda da 2 yeni yaya geçidi yapacaklarını söyleyen Büyükkılıç, gece seferleri noktasında Kayseri'de yoğun anahat üzerlerinde 24 saat ulaşım hizmetlerini sürdüreceklerini vurguladı.

Gittiğin Kadar Öde' Projesi Hayata geçiyor

Büyükkılıç ayrıca akıllı şehircilik bağlamında tramvay hatlarında yeni bir uygulamayı hayata geçireceklerini vurgulayarak, akıllı kartlar ile 'gittiğin kadar öde' projesini gerçekleştireceklerini söyledi.

Park et-Devam et uygulamasını da gerçekleştireceklerini söyleyen Büyükkılıç, Kayseri'de kolay, konforlu, güvenli ve akıcı bir trafik hizmeti sağlayacaklarını belirtti.

 

  Hibya Haber Ajansı